Jdi na obsah Jdi na menu
 


MŮJ TANEC

9. 12. 2010

Já tančím street dance v taneční škole Dynamic v Brně. Zde navštěvuji kurzy street dance. Tomu tanci se věnuji už asi čtyři roky. Street dance má pod sebou spoustu různých stylů tance jako například house dance, poppin, lockin, wackin, vogue, dancehall, hype, breakdance, new style(hip hop, RnB)...Jelikož se o to zajímám, tak bych sem chtěla napsat pár informací o tomto tanci.

 

Street Dance, nazývaný také pouliční tanec je zastřešující pojem, který se používá pro popis tanečních stylů, které se vyvinuly mimo tanečního studia, přímo v ulicích, školních dvorech a tanečních klubech. Začal se objevovat ve Spojených státech v roce 1970.

 

NEW STYLE

New style nebo též „new school" je nejrozšířenější styl, který je zahrnut do street dance posledních let.

Upouští se od nacvičených choreografií či předem vymyšleného sólového vystupování. Naopak se klade důraz na vývoj osobitého tanečního stylu, vlastních originálních triků, osobního cítění hudby a freestylu.


New style vznikl na základě rozvíjející se hip hopové hudby, která dostává rychlejší tempo a nejrůznější rytmy. Tanec se tedy podřizuje hudbě a nejvíce se cení „vychytávání" hudby, čili vyjadřování textu písně nebo tančení podle rytmů. New style můžete denně vídat ve videoklipech světoznámých hip hopových zpěváků či skupin. Tomuto stylu se přesněji říká videos dance (také MTV dance).
V new stylu se kloubí mnoho jiných stylů, které s ním nemají, na první pohled, nic společného. Tanečníci používají prvky z lockinu, poppinu, house dance, break dance... a uzpůsobují si je svými vlastními pohyby. Jinými slovy, každý tanec se skládá z těch ostatních. Proto by měl dobrý tanečník ovládat všechny taneční styly.
Do new school dancing se řadí spousta dalších stylů jako je jazz hip hop, sea walk, kramping, ...

 

HOUSE DANCE

Jeden ze stylů street dance, který je v České republice relativně mladý, protože se k nám dostal později, než např. new style a poppin‘.

Tancuje se už podle patrného názvu - na house music.

vývoji tohoto stylu se významnou měrou podílelo město New York, kde se tančí jeden z nejlepších „housů".
Základem v housu je uvolnit své tělo a nechat se vést hudbou. Důležitý je zejména pohyb nohama a tělem. Nelze ho jednoznačně determinovat, protože se vyvíjí ze dne na den a vychází z tanečníkovy kreativity a stylu.
Přesto house můžeme rozdělit na dva základní druhy: latino house a jackin house.
V
latino house není tak důležitý pohyb hrudníkem, jako správné používaní těla a nohou. K nohám se přidávají boky a celé tělo. Latino proto, že vychází z latinsko-amerických tanců. To znamená, že můžeme vidět podobnost kroků ze salsy nebo z podobných tanců.
Jackin house naopak velice využívá hrudníku. Pohyb hrudníku (jackin) je zde nepostradatelný a měl by být náplní celého tance. U nejlepších tanečníku jacking housu můžeme vidět jejich velmi lehké nohy a o to právě jde. Nohy se musí stát lehkými a uvolněnými. Měly by se zvedat hodně do výšky a došlapovat na špičky.

 

Pro více informací o tanci:

https://protentoden.estranky.cz/clanky/tanec/co--tanec--vlaste-znamena-.html

 

Náhledy fotografií ze složky FOTKY TANCE

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář